Filtruj
Rozmiar drzwi /ścianka lub drugie drzwi
Szerokość drugich drzwi
Grubość szkła
Kolor szkła

Kabiny Prysznicowe

Kabiny prysznicowe do atrakcyjnej łazienki 

Współczesne kabiny prysznicowe wyszczególniają się nowoczesnym, komfortowym, a przy tym bardzo eleganckim designem. Sprawdzają się one zarówno w domu rodzinnym, jak i również w bloku. Projektowane są w najbardziej praktycznej, konstruktywnej, dopasowanej wielkości i kształtu Twojej łazienki. Tworzą one idealną alternatywę dla wanny.

Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wytworzono kabinę. Właściwa grubość szkła stwarza odporność na uszkodzenia, działanie wody, dowolnych środków kosmetycznych i czyszczących. Korzystne jest to, że używanie preparatów oraz nadmierna wilgoć nie osłabiają profili, szkła ani części mocujących. Do wyboru masz gotowe kabiny prysznicowe, które umożliwią Ci zaprojektowanie funkcjonalnej strefy do codziennej kąpieli. W randze kabin prysznicowych wyszukasz każdego niezbędnego elementu do wyposażenia łazienki.

Zalety kabin prysznicowych 

Kabiny prysznicowe są wykorzystywane nawet kilka razy w ciągu dnia. Sprawia to, że tego rodzaju użytkowanie ma sporo więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. Zatem kabiny prysznicowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż standardowa wanna. Regularna i prosta pielęgnacja sprawia, że prysznic za każdym razem wygląda świeżo i estetycznie. 

Uwidocznić trzeba, że kabiny prysznicowe są doskonałym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Chociażby w niewielkiej łazience nie musisz się martwić, że nie będzie zadowalającej funkcjonalności. Zajęliśmy się tym, aby ułatwić Ci wybór maksymalnego i wygodnego wyboru. Odpowiedni rozmiar kabiny pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca i uzyskać przestrzeń do innych urządzeń lub akcesoriów.

Następną zaletą jest oszczędność. Od dawna wiadomo, iż w kąpieli pod prysznicem zużywamy o połowę mniej wody niż standardowo. Równocześnie nie oznacza to, że taka kąpiel jest mniej relaksująca od tej w wannie. W zużywaniu mniejszej ilości wody przyczyniamy się do spadku domowych rachunków i zadbania o środowisko. Pomijając to, należy wspomnieć, że uzupełnienie wodą wanny jest bardziej czasochłonne.

Założenie prysznica ma również ogromne znaczenie w sytuacji, gdy zamieszkujesz z osobą starszą. Bardzo łatwa konstrukcja znacznie umożliwi wykonywanie powszednich czynności higienicznych. Całokształt zachowań, możliwości i potrzeb ruchowych człowieka nie pozwala na swobodne użytkowanie wanny. W takim przypadku montaż kabin prysznicowych jest wprost nieunikniony względem ochrony. Co ważne, żeby kąpiel osób niepełnosprawnych lub starszych była wygodna, niektóre aranżacje mają wkomponowane siedziska. 

Opcje doboru kabin prysznicowych

Nasz sklep internetowy oferuje dla Państwa wiele rodzajów kabin prysznicowych. Możemy je następująco podzielić: 

  • Kabiny prysznicowe Przesuwane 

Kabiny przesuwne są skonstruowane ze ścianki stałej oraz drzwi rozsuwanych na mosiężnych rolkach. Tego rodzaju system otwierania zapewnia komfortowy i przestronny dostęp do kabiny. Rozłożenie rolek wzdłuż profilu oraz solidna prowadnica zapewniają niezawodne użytkowanie.

  • Kabiny prysznicowe Uchylne 

Kabiny prysznicowe uchylne to takie, które zawierają skrzydła zamontowane na zawiasach. W zależności od modelu rozróżniamy kabiny uchylne obustronnie i kabiny uchylne na zewnątrz. Kabiny uchylne są łatwe w wykorzystywaniu, ale domagają się przestrzeni do otwarcia drzwi. 

  • Kabiny prysznicowe Pięciokątne 

Kabiny pięciokątne składają się z proporcjonalnych ścianek. Ścianki te przylegają do narożnika łazienki, wskutek czego wykorzystany jest sprawnie róg pomieszczenia. Można również zaoszczędzić sporo miejsca na dodatkowe urządzenia i meble. 

  • Kabiny prysznicowe Trzyścienne 

Dużą cechą charakterystyczną dla tego rodzaju kabin trzyściennych jest możliwość zamontowania ich wykorzystując tylko jedną ścianę pomieszczenia. Takie kabiny oczywiście zajmują nieco więcej przestrzeni, jednak, dzięki swojej wielkości oraz dużej powierzchni szklanej doskonale akcentują przestronny środek okazałej łazienki.

  • Kabiny prysznicowe Półokrągłe 

Największą korzyścią tego typu kabin jest ich system otwierania. W przypadku standardowych kabin prysznicowych np. kwadratowych, drzwi od kabiny uchylane są do zewnątrz co domaga się wolnej przestrzeni wokół. Kabiny prysznicowe półokrągłe operują na rolkach i ten właśnie sposób odpowiada za oszczędność miejsca. 

  • Kabiny prysznicowe Składane 

Tego typu kabiny prysznicowe dysponują drzwiami skrzydłowymi pojedynczymi lub podwójnymi.  Za każdym razem składa się je do środka kabiny. Kabiny prysznicowe składane nie są standardowo zaopatrzone w drzwi przesuwane na rolkach, lecz w drzwi uchylne zamocowane na zawiasach. 

  • Kabiny prysznicowe Narożne

Kabiny narożne składają się najczęściej z bocznej ściany stałej oraz ściany wejściowej, gdzie drzwi mogą być zamontowane na całą szerokość lub zostać podzielone na część stałą i drzwi. Taką metodę wykorzystujemy, wtedy kiedy szerokość ściany przekracza 90 cm lub na ścianie obok jest jakiś element (umywalka, grzejnik).

Jaka kabina prysznicowa jest dla Ciebie?

Warto dowiedzieć się o kilku wskazówkach, które są nadzwyczaj ważne. Każdy może  dokonać wyboru uzależnionego od potrzeb oraz łazienki. W małych wnętrzach dobrze sprawdzi się kabina prysznicowa półokrągła, która nie ma ostrych rantów. Pomocniczą przestrzeń zagwarantuje także brak brodzika i wówczas odłączenie ścianki od podłogi nie będzie w tym przypadku aż tak namacalne. Wskutek tego kabina i reszta aranżacji będą tworzyły jedną całość. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o zainstalowaniu właściwego odpływu. Żeby mieć na zbyciu więcej miejsca, postaw także kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwanymi.

Większa kabina z wyposażeniem brodzikowym lub bez jest dobrym rozwiązaniem do nawierzchni większych. W tym przypadku możesz brać pod uwagę drzwi skrzydłowe czy też przesuwne. Pomieszczenie zaczerpnie na innowacyjności, jeśli postawisz na kabiny prysznicowe w postaci prostokąta. Wówczas dłuższy bok skutecznie dodaje całej konstrukcji oryginalnego charakteru. Cenny jest w dodatku brodzik. U nas wyszukasz kabinę prysznicową z niskim oraz z okazałym brodzikiem, a także kabinę bez brodzika.

Wysoki komfort w trakcie częstych kąpieli zapewnią natomiast nowoczesne kabiny prysznicowe z funkcją hydromasażu. Wśród wielu istnieje przekonanie, że masaż wodny w dużej mirze sprawia przyjemność. Dzięki temu stworzysz swoją prywatną strefę relaksu, która z pewnością przyda Ci po ciężkim dniu pracy. Różne kształty, wymiary, grubość szkła i na wysokim stanie jakość tego rodzaju kabin uskutecznią Twoje wymagania.

Wykorzystywanie szkła do naszych kabin

Potencjałem zakupu naszych kabin prysznicowych jest podwyższona jakość szkła hartowanego. Jest to doskonały rodzaj, który zabezpiecza szkła, aby były mocne i odporne na stłuczenie. Nawet jeżeli szkło zostanie uszkodzone, tafla rozpadnie się na obłe kawałki. Podobne działanie istnieje w szybach samochodowych. Co do naszych klientów powinno się nadmienić, że mogą wybrać grubość szkła uwarunkowanego od swoich potrzeb. W celu lepszego dopasowania kabiny prysznicowej do drobiazgów dekoracyjnych można użyć szkła przezroczystego, grafitowego lub oszronionego. Przezroczysta tafla daje doznanie lekkości, co jest cenne przy niewielkim metrażu. Dostępność kabiny ze szkła występuje również w wersji chromowanej oraz czarnej.  Tego rodzaju modele cieszą się dużą popularnością.

Możliwość stworzenia własnego projektu 

Jeśli cenisz oryginalne rozwiązania, możesz stworzyć własną kabinę prysznicową. Nasze kabiny w nowoczesnym stylu są nie tylko ciekawym designem, ale cechuje je wytrzymała konstrukcja. W każdej chwili możesz zostać projektantem prysznica o asymetrycznym kształcie. W swoim wyborze masz różne rodzaje drzwiczek – wahadłowe, składane, uchylne albo przesuwne. Wybierz odpowiednie, by stworzyć łazienkę efektywną i nieskazitelną. Koncepcji na skomponowanie najlepszej aranżacji jest całe mnóstwo. 

W naszej firmie każde wykonane kabiny na wymiar są wyjątkowe. Gdyby Państwa oczekiwania wykraczałyby poza zakres strony internetowej lub sklepu, to uprzejmie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Stworzymy dla Państwa atrakcyjną finansowo, indywidualną ofertę na najwyższym stopniu technicznym, z poszanowaniem najnowszych trendów projektowych.

Jak wygląda montaż kabin prysznicowych? 

Na ogół montaż kabin prysznicowych z brodzikiem nie wydaje się trudny. Problematycznym zadaniem jest już montaż prysznica bez brodzika. Następuje wtedy potrzeba wykonania odpowiedniego odpływu. Należy pamiętać, że założenie powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli Państwo zdecyduje się na kabinę z brodzikiem, to właśnie go montuje się w pierwszej kolejności. Dopiero później montuje się kabinę. Zamontowaną kabinę (bez drzwi) ustawia się na wypoziomowanym brodziku. Przy pomocy poziomicy należy sprawdzić, czy trzyma pion i zaznaczyć na ścianie miejsca na otwory montażowe.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl