Filtruj
Wybierz rozmiar drzwi /ścianka lub drugie drzwi
Cena
  • od
    do

Kabiny prysznicowe - komfort, styl i funkcjonalność. Sprawdź naszą szeroką gamę wyjątkowych rozwiązań dla Twojej łazienki!

Kabiny Prysznicowe

 

Kabiny prysznicowe do atrakcyjnej łazienki 

Współczesne kabiny prysznicowe wyszczególniają się nowoczesnym, komfortowym, a przy tym bardzo eleganckim designem. Sprawdzają się one zarówno w domu rodzinnym, jak i również w bloku. Projektowane są w najbardziej praktycznej, konstruktywnej, dopasowanej wielkości i kształtu Twojej łazienki. Tworzą one idealną alternatywę dla wanny. Większość firm tych naprawdę znany sprowadza swoje produkty z chin. Nasz produkty są naprawdę wysokiej jakości. Stawiamy na polską produkcję. Polskie znaczy lepsze. Część swojej produkcji eksportujemy na zachód. Znane marki sprzedają tam nasze kabiny prysznicowe pod swoją marką.

Eleganckie i Trwałe Kabiny Prysznicowe: Kluczowe Kryteria Wyboru i Funkcjonalne Aspekty

Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wytworzono kabinę. Właściwa grubość szkła stwarza odporność na uszkodzenia, działanie wody, dowolnych środków kosmetycznych i czyszczących. Korzystne jest to, że używanie preparatów oraz nadmierna wilgoć nie osłabiają profili, szkła ani części mocujących. Do wyboru masz gotowe kabiny prysznicowe, które umożliwią Ci zaprojektowanie funkcjonalnej strefy do codziennej kąpieli. 

Zalety kabin prysznicowych 

Kabiny prysznicowe są wykorzystywane nawet kilka razy w ciągu dnia. Sprawia to, że tego rodzaju użytkowanie ma sporo więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. Zatem kabiny prysznicowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż standardowa wanna. Regularna i prosta pielęgnacja sprawia, że prysznic za każdym razem wygląda świeżo i estetycznie. 

Praktyczne i Funkcjonalne Kabiny Prysznicowe: Optymalne Rozwiązanie dla Małych Łazienek

Uwidocznić trzeba, że kabiny prysznicowe są doskonałym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Chociażby w niewielkiej łazience nie musisz się martwić, że nie będzie zadowalającej funkcjonalności. Odpowiedni rozmiar kabiny pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca i uzyskać przestrzeń do innych urządzeń lub akcesoriów.

Oszczędność, Ekologia i Komfort: Korzyści Korzystania z Pryszniców w Porównaniu do Kąpieli w Wannie

Następną zaletą jest oszczędność. Od dawna wiadomo, iż w kąpieli pod prysznicem zużywamy o połowę mniej wody niż standardowo. Równocześnie nie oznacza to, że taka kąpiel jest mniej relaksująca od tej w wannie. W zużywaniu mniejszej ilości wody przyczyniamy się do spadku domowych rachunków i zadbania o środowisko. Pomijając to, należy wspomnieć, że uzupełnienie wodą wanny jest bardziej czasochłonne.

Bezpieczne i Komfortowe Prysznice dla Osób Starszych: Znaczenie Prostej Konstrukcji i Funkcjonalnych Elementów

Założenie prysznica ma również ogromne znaczenie w sytuacji, gdy zamieszkujesz z osobą starszą. Bardzo łatwa konstrukcja znacznie umożliwi wykonywanie powszednich czynności higienicznych. Całokształt zachowań, możliwości i potrzeb ruchowych człowieka nie pozwala na swobodne użytkowanie wanny. W takim przypadku montaż kabin prysznicowych jest wprost nieunikniony względem ochrony. Co ważne, żeby kąpiel osób niepełnosprawnych lub starszych była wygodna, niektóre aranżacje mają wkomponowane siedziska. 

Opcje doboru kabin prysznicowych

Nasz sklep internetowy oferuje dla Państwa wiele rodzajów kabin prysznicowych. Możemy je następująco podzielić: 

Kabiny prysznicowe typu przesuwnego

Kabiny typu przesuwnego są skonstruowane ze ścianki stałej oraz drzwi rozsuwanych na mosiężnych rolkach. Były to kolejny model konstrukcyjny po drzwiach uchylnych i harmonijkowych, który pokazał się na polskim rynku. Tego rodzaju system otwierania zapewnia komfortowy i przestronny dostęp do kabiny. Rozłożenie rolek wzdłuż profilu oraz solidna prowadnica zapewniają niezawodne użytkowanie. System przesuwny dedykowany jest do łazienek o różnorodnej powierzchni użytkowej. Z pewnością jednak sprawdzą się w małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr użytkowej powierzchni. Zobacz teraz nasze kabiny przesuwne.

Kabiny prysznicowe uchylne

Kabiny prysznicowe uchylne to takie, które zawierają skrzydła zamontowane na zawiasach. Są to wciąż najpopularniejsze kabiny wśród klientów. Tego typu modele są dedykowane do łazienek o średniej i większej powierzchni użytkowej. W zależności od modelu rozróżniamy kabiny uchylne obustronnie i kabiny uchylne na zewnątrz. Kabiny uchylne są łatwe w użyciu, ale domagają się przestrzeni do otwarcia drzwi. Zobacz nasze kabiny uchylne.

Kabiny prysznicowe trzyścienne

Kabiny prysznicowe trzyścienne to modele dedykowane do łazianek o naprawdę dużej powierzchni użytkowej. Ich konstrukcja powoduje tylko dwie opcje wykorzystania. Pierwsza z nich to, że kabina tego typu może być umiejscowiona tylko przy jednej ścianie. Nie jest to więc model narożny. Druga opcja wymuszona konstrukcyjnie, kabina tego typu może być wyposażona tylko w system przesuwnych drzwi. Są to z pewnością najdroższe modele kabin z kategorii premium. Zobacz ekskluzywne kabiny prysznicowe trzyścienne z naszej oferty na szklanalazienka.pl

Kabiny prysznicowe półokrągłe

Nie każdy pamięta, ale pierwsze kabiny prysznicowe na polskim rynku były modelami półokrągłymi. Były to i nadal są modele, w których drzwi rozsuwają się wzdłuż ścianek. Modele te są najchętniej kupowane przez osoby starsze ze względu na sentyment do starych czasów. Kabiny półokrągłe są to głównie kabiny narożne. Pozwalają one zaoszczędzić miejsce w łazienkach o mniejszej powierzchni. Drzwi w takich kabinach oparte są na systemie jezdnym. Wejście do takiego typu kabiny prysznicowej półokrągłej nie nastręcza specjalnych problemów. Zobacz naszą ofertę kabin prysznicowych półokrągłych.

Kabiny prysznicowe składane

Kabiny składane lub powszechnie nazywane harmonijkowymi to jedne ze starszych modeli konstrukcyjnych. Cieszą się szczególnym zaufaniem wśród klientów. Dedykowane są podobnie jak kabiny przesuwne do małych łazienek. Tego typu kabiny prysznicowe dysponują drzwiami skrzydłowymi pojedynczymi lub podwójnymi.  Za każdym razem składa się je do wnętrza kabiny prysznicowej. Zobacz ofertę tego typu kabin prysznicowych składanych w cenach od producenta.

Kabiny prysznicowe narożne

Kabiny narożne składają się najczęściej z bocznej ściany stałej oraz ściany wejściowej. Drzwi mogą być zamontowane na całą szerokość lub zostać podzielone na część stałą i drzwi. Taką metodę wykorzystujemy, wtedy kiedy szerokość ściany przekracza 90 cm. Może też być stosowana, kiedy na ścianie obok jest jakiś element (umywalka, grzejnik).

Jaka kabina prysznicowa jest dla Ciebie?

Warto dowiedzieć się o kilku wskazówkach, które są nadzwyczaj ważne. Każdy może  dokonać wyboru uzależnionego od potrzeb oraz łazienki.

Jakie kabiny do małych wnętrz?

W małych wnętrzach dobrze sprawdzi się kabina prysznicowa przesuwna, która nie posiada ostrych rantów. Pomocniczą przestrzeń zagwarantuje także brak brodzika. Wówczas odłączenie ścianki od podłogi nie będzie w tym przypadku aż tak namacalne. Wskutek tego kabina i reszta aranżacji będą tworzyły jedną całość. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o zainstalowaniu właściwego odpływu. Żeby mieć na zbyciu więcej miejsca, postaw także kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwanymi.

Które kabiny prysznicowe do dużych wnętrz naszych łazienek?

Większa kabina z wyposażeniem brodzikowym lub bez — to dobre rozwiązanie do powierzchni większych. W tym przypadku możesz brać pod uwagę drzwi skrzydłowe czy też przesuwne. Pomieszczenie zaczerpnie na innowacyjności, jeśli postawisz na kabiny prysznicowe w postaci prostokąta. Wówczas dłuższy bok skutecznie dodaje całej konstrukcji oryginalnego charakteru. Cenny jest w dodatku brodzik. U nas wyszukasz kabinę prysznicową z niskim oraz z okazałym brodzikiem, a także kabinę bez brodzika.

Wykorzystywanie szkła do naszych kabin

Potencjałem zakupu naszych kabin prysznicowych jest podwyższona jakość szkła hartowanego.  Gwarantuje to doskonały rodzaj, który zabezpiecza szkła, aby były mocne i odporne na stłuczenie. Nawet jeżeli szkło zostanie uszkodzone, tafla rozpadnie się na obłe kawałki.

Podobne działanie istnieje w szybach samochodowych. Co do naszych klientów powinno się nadmienić, że mogą wybrać grubość szkła uwarunkowanego od swoich potrzeb. W celu lepszego dopasowania kabiny prysznicowej do drobiazgów dekoracyjnych można użyć szkła przezroczystego, grafitowego lub oszronionego. Przezroczysta tafla daje doznanie lekkości, co jest cenne przy niewielkim metrażu. Dostępność kabiny ze szkła występuje również w wersji chromowanej oraz czarnej.  Tego rodzaju modele cieszą się dużą popularnością.

Możliwość stworzenia własnego projektu 

Jeśli cenisz oryginalne rozwiązania, możesz stworzyć własną kabinę prysznicową. Nasze kabiny w nowoczesnym stylu są nie tylko ciekawym designem, ale cechuje je wytrzymała konstrukcja. W każdej chwili możesz zostać projektantem prysznica o asymetrycznym kształcie. W swoim wyborze masz różne rodzaje drzwiczek — wahadłowe, składane, uchylne albo przesuwne. Wybierz odpowiednie, by stworzyć łazienkę efektywną i nieskazitelną.

Koncepcji na skomponowanie najlepszej aranżacji jest całe mnóstwo. Może się zdarzyć, że Państwa oczekiwania wykraczałyby poza zakres naszej strony internetowej. Uprzejmie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Stworzymy dla Państwa atrakcyjną finansowo, indywidualną ofertę na najwyższym stopniu technicznym, z poszanowaniem najnowszych trendów projektowych. Możesz również odwiedzić dział kabin prysznicowych wykonywanych na zamówienie.

Jak wygląda montaż kabin prysznicowych? 

Na ogół montaż kabin prysznicowych z brodzikiem nie wydaje się trudny. Problematycznym zadaniem jest już montaż prysznica bez brodzika. Następuje wtedy potrzeba wykonania odpowiedniego odpływu. Należy pamiętać, że założenie powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli Państwo zdecyduje się na kabinę z brodzikiem, to właśnie go montuje się w pierwszej kolejności. Dopiero później montuje się kabinę. Zamontowaną kabinę (bez drzwi) ustawia się na wypoziomowanym brodziku. Przy pomocy poziomicy należy sprawdzić, czy trzyma pion i zaznaczyć na ścianie miejsca na otwory montażowe.

Nowe modele kabin prysznicowych w roku 2024

Nasi projektanci, wciąż tworzą nowe modele kabin prysznicowych. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania. Nasz dział innowacji technologicznych opracuje właśnie model kabiny prysznicowej transparentnej z opcją przyciemniania na żądanie. To szalony projekt, który zrewolucjonizuje rynek wyposażenia łazienek. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium